LM.plWiadomościTraktory zdobywają Rumin

Traktory zdobywają Rumin

Wyścigi traktorów to najbardziej widowiskowa część Ruminek – święta Rumina w gminie Stare Miasto. Rumin Traktor Show to jedyne w Polsce wyścigi traktorów.

W tegorocznej, czwartej edycji wyścigów wystąpiło dwunastu traktorzystów. W ich zgodnej opinii, najtrudniejszy był slalom (deadly 8 - główny wyścig sprawnościowy). Zadaniem zawodników było jak najszybsze dolanie do zbiornika jednego litra oleju napędowego, po czym wykonanie slalomu z podpiętą przyczepą dwuosiową między ośmioma snopami słomy. – Aż kierownica wyślizgiwała się z rąk – można było usłyszeć od jednego z traktorzystów.

W kategorii Deadly 8 360 pierwsze miejsce zajął Marcin Zimny przed Marcinem Nowakiem i Robertem Dęgą. W kolejnej - Deadly 8 330 – przyznano tylko pierwsze miejsce (Stefan Michalak). Wild Ride 360 wygrał Mariusz Staszak przed Marcinem Zimnym i Marcinem Kozłowskim, a Wild Ride 330 - Artur Michalak (drugiego i trzeciego miejsca nie przyznano. W kategorii Traktor Amazing zwyciężył Stefan Michalak.

Dzisiaj w Ruminie odbyła się także biesiada ludowa i turniej wiejski z okazji Święta Czynu Chłopskiego oraz pierwszy regionalny zlot sympatyków i członków ruchu ludowego. Imprezę kończy o godz. 21. występ gwiazdy wieczoru - Sylwii Grzeszczak.